Ako vrátiť tovar do 14 dní na OknaOnline.sk

Ešte stále existujú ľudia, ktorí nevedia o tejto zákonnej možnosti, preto by sme Vám podali bližšie informácie, ako v takom prípade postupovať. No je potrebné upozorniť aj na to, že existujú určité výnimky, kedy nie je možné tovar vrátiť do 14 dní bez udania dôvodu. 

Doposiaľ ste o tom nepočuli?

Odstúpiť od zmluvy do 14 dní bez udania dôvodu môžete len v prípade nekonfigurovateľného tovaru, resp. výrobkov, ktoré niesu vyrábané podľa osobitných požiadaviek spotrebiteľa, prípadne upravované podľa požiadaviek spotrebiteľa.

Čo to v praxi znamená?

Napríklad naše okná ktoré držíme skladom môžete vrátiť do 14 dní bez udania, nakoľko si vyberáte konkrétny rozmer, farbu, sklo a jeho vlastnosti sú vopred definované našou spoločnosťou. Ak sa však rozhodnte zakúpiť typové okná kde môžete zmeniť rozmer +-5cm alebo okná na mieru kde si proukt konfigurujete doslova na mieru, tento tovar nie je možné vrátiť.

Prečo je to tak?

Ak si zakúpite napr. PUR penu, ktorú nám následne vrátite, určite nájdeme zákazníka, ktorý túto PUR penu bude chcieť tiež. Ak si však objednáte okno v špecifickej červenej farbe s atypickým rozmerom a so špeciálnym ornamentálnym sklom, bude priam nemožné nájsť iného zákazníka ktorému by takéto okno vyhovovalo.

Ak ste si objednali tovar, ktorý je možné do 14 dní vrátiť a chcete nám ho vrátiť, prosím kontaktujte nás na tel. čísle 0948 365 012 alebo emailom na eshop@ekoprofil.sk. Keďže si vážime každého zákazníka budeme sa snažiť nájsť čo najvhodnejšie riešenie, aby sme Vašej požiadavke vyhoveli. Napr. v prípade skladového okna Vám môžeme poskytnúť prepravu našim rozvozovým autom, čím Vám vieme ušetriť nemalé finančné prostriedky na vrátenie tovaru.

Pre odstúpenie od zmluvy uzavretej na diaľku, je potrebné spolu s tovarom doručiť aj vyplnený formulár na odstúpenie od zmluvy. Ten máte k dispozícii na stiahnutie.