Skutočne kupujem najvyššiu kvalitu?

Značku Salamander pozná takmer každý, kto sa niekedy zaujímal o okná. Jedná sa o tradičného nemeckého výrobcu profilových systémov na výrobu plastových okien s tradíciou viac ako 40 rokov. O kvalite jeho produktov nie je potrebné nikoho presviedčať.

Na výrobu okien pre náš e-shop používame výlučne „zelený“ Salamander Streamline 76 RL, s výnimočnou bielou farbou, vysokým leskom, bez použitia recyklovaného plastu. Jedná sa o overený systém so stabilnou konštrukciou, (pri použití dvoj-skla) so štandardnými izolačnými vlastnosťami a v nekompromisne najvyššej kvalite.

Nevyhnutnosťou je rozlišovať „kvalitu“ od „izolačných vlastností“ okna.

Okno so štandardnými izolačnými vlastnosťami môže byť vyrobené vo vysokej kvalite z kvalitných komponentov, ktoré reálne plne funguje cca 30 rokov. ...alebo takéto okno môže byť vyrobené z podpriemerných komponentov a vydrží pár rokov (prestane tesniť, lebo tesnenie stratí pružnosť, kôli nekvalitnému kovaniu, či jeho nesprávnemu namontovaniu sa mimoriadne sťaží otváranie krídla, rámy zmenia farbu (zožltnú) a kľučka sa napríklad zlomí :-(

Čo sa týka ostatných komponentov na výrobu, je nevyhnutné spomenúť kovanie značky MACO Multimatic. Kovanie svetového lídra z Nemecka je do okien koncipované ako bezpečnostné, pričom každé okenné krídlo je okované minimálne 2 bodmi s plnou bezpečnostnou funkciou. Tieto body majú hríbikový tvar a protikusy s obojstrannou „T“-drážkou sú kotvené do oceľovej výstuže v ráme okna.

Na trhu je veľa systémov okien, akože švajčiarskych, či nemeckých s „mimoriadnou kvalitou“, ale pôvod týchto okien je v Poľsku. To ešte neznamená, že sú celkom nepoužiteľné. No absolútne neseriózne a nehorázne je vydávať ich za „švajčiarske, české, či slovenské okná v najvyššej kvalite“. Takýmto zavádzaním stráca tento predajca svoju serióznosť a dôveryhodnosť (aj keď predajca dokladá certifikát na pôvod v ČR, alebo v SR od súkromného certifikačného ústavu). Položme si otázku... „môže byť okno v najvyššej kvalite, zo Švajčiarska (s priemernou mzdou 8-násobne vyššou ako v SR) najlacnejšie na trhu?“