Dvojkrídlové plastové okno - otváravé + otváravo-sklopné, šírka: 1300mm, výška: 1400mm

3143

Výroba na mieru do 25 pracovných dní

246,03 € s DPH

Pridaj do obľúbených

Dvojkrídlové plastové okno - otváravé + otváravo-sklopné, šírka: 1300 mm, výška: 1400 mm
Aluplast Effect | EkoSun 7

Základné údaje okna

Šírka okna: 1300 mm
Výška okna: 1400 mm

Prevedenie Aluplast Effect:

Plastové okno z profilového systému Auplast IDEAL 4000, stavebná hĺbka 70 mm, 5 komôr, 2 obvodové tesnenia
Zasklenie: izolačné dvojsklo 4-16-4 Ug=1,0W/(m2.K)
Tesnenie: dutinkové, dvojkomorové, čiernej alebo sivej farby, vymeniteľné

Prevedenie EkoSun 7:

Plastové okno z profilového systému DECCO EkoSun 7, stavebná hĺbka 81 mm, 7 komôr, 3 obvodové tesnenia
Zasklenie: izolačné dvojsklo 4-16-4- Ug=1,0W/(m2.K)
Tesnenie: dutinkové, dvojkomorové, čiernej alebo sivej farby, vymeniteľné

Detailnejšie informácie o ponúkaných profilových systémoch a rozdielmi medzi nimi nájdete TU.

Technické údaje

Každé plastové okno je vyrobené z niekoľkých súčastí. Ich parametre a kvalita majú, spolu s výrobným procesom, zásadný vplyv na vlastnosti celého okna

Plastový profil: je vyrobený z plastového granulátu, alebo recyklovaného plastu. Aj keď recyklovaný granulát nie je prvok, ktorý by znižoval kvalitu suroviny, my ho v našich profiloch nepoužívame.

Profily Aluplast majú vnútornú stavbu so 5 komorami, EkoSun 7 má stavbu so 7 komorami. Tieto komory predstavujú uzatvorený priestor, prirodzene obsahujúci vzduch, ktorý izoluje a minimalizuje ochladzovanie rámu okna.

Do profilov sa vkladá a skrutkuje oceľová pozinkovaná výstuž, ktorá poskytuje oknu pevnosť. Oceľ zabraňuje prehýbaniu plastového profilu vplyvom rozdielnych teplôt v interiéri voči exteriéru. Oceľová výstuž je vec, na ktorej sa dá ušetriť pri veľkovýrobe okien a žiaľ toto sa aj reálne deje. Takéto firmy majú však krátku životnosť a my dobre vieme, že ak chceme, aby ste v našom e-shope a predajniach nakupovali opakovane, okno musí vydržať aj extrémne mrazy, aj páliace slnko. Preto je v našich plastových oknách oceľová výstuž v hrúbke min. 1,5 mm (v závislosti od celkového rozmeru okna).

V profiloch plastových okien Aluplast aj EkoSun (rámu, krídla, priečok, stĺpikov) je integrované tesnenie z vysokokvalitného materiálu EPDM. Tieto tesnenia majú špeciálne navrhnutý tvar, aby dokázali dlhodobo tesniť a zabránili nechcenému prúdeniu vzduchu.
Ďalším z podstatných komponentov pri výrobe plastových okien je sklo. Používame izolačné 2-sklo (prípadne 3-sklo) s hrúbkou sklených tabulí 4 mm a vysokou optickou čistotou.

No a aby sa z plastových rámov a skla stalo otváracie okno, je potrebné doplniť kovanie. Do okien vyberáme tie najlepšie bezpečnostné kovania. Sú to prvotriedne kovania, ktoré majú 3D reguláciu, čo garantuje plnú funkčnosť a spoľahlivosť na desaťročia. Detailnejšie informácie.

Šírka 1300 mm
Výška 1400 mm
Otváravosť otváravé + otváravo-sklopné
Počet krídiel 2-krídlové

Súvisiace produkty